Moje detstvo skončilo veľmi rýchlo

Svedectvo Sáry
“Prstom ukazujem na miesto, kde môžete stretnúť samotného Krista. Nájdete ho na rázcestí. Ukrytý v nás, obetiach násilia. Páchatelia nás tam nechali ležať, obnažených hnisajúcimi ranami a krvácajúcim srdcom. Nám ostalo len čakať a dúfať, že sa k nám zohnete a ošetríte naše rany. Bojíte sa nás? My vám ale neublížime. Máme iba skrytú túžbu. Je to láska a prijatie.“

O EPIZÓDE

V jeden moment som si uvedomila, že tu nejde len o mňa. Zlo tohto sveta ma obralo o šťastné detstvo a zanechalo bolesť, ktorá sa vkráda aj do prítomných okamihov, kedy sa pokúšam žiť. Vzali mi všetko až na jedno. Budúcnosť. A tá nie je len moja. Želám si, aby môj príbeh pohol srdcami všetkých tých, ktorí môžu pomôcť obetiam násilia. Majú v rukách moc, ktorú nevidia. A tá môže zmeniť osud týchto maličkých.

Verím, že srdcia ľudí sú schopné sa znova prebudiť. Stačí iba vôľa chcieť uvidieť naše rany a o zvyšok sa postará láska.  

UPOZORNENIE

Video obsahuje svedectvo o sexuálnom zneužívaní a jeho následkoch. Nemusí byť vhodné pre maloletého a citlivú povahu. Ak by ste sa pri jeho pozeraní necítili dobre, je lepšie prerušiť pozeranie a postarať sa o seba. Taktiež môžete využiť aj bezplatnú nonstop Krízovú linku pomoci 0800 500 333.

Základné techniky prvej pomoci
vytvorené autorkou svedectva
vytvorené autorom svedectva

ĎALŠIE EPIZÓDY

Zvoľte si video

časté otázky a odpovede
Epizóda

Svetlo v tmách

Krátky animovaný film rozprávajúci príbeh vnútorného prežívania obetí.
Epizóda 11

Svedectvo Katky

Svedectvo mladej ženy, ktorá bola v detstve sexuálne zneužívaná kňazom.
epizóda 8

Ako pomôcť obetiam?

Ak obeť nájde silu po dlhej dobe prehovoriť, je dôležité ako zareagujeme.
ZOBRAZIŤ VŠETKY VIDEÁ